شرط اعمال مدرک تحصیلی بالاتر فرهنگیان
صفحه اصلی اخبار شرط اعمال مدرک تحصیلی بالاتر فرهنگیان

شرط اعمال مدرک تحصیلی بالاتر فرهنگیان

شرط اعمال مدرک تحصیلی دوم کارکنان آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سناد، علی الهیار ترکمن درباره آخرین پیگیری‌های انجام شده پیرامون اعمال مدرک تحصیلی دوم کارکنان آموزش و پرورش اظهار کرد : ما پیگیری‌های بسیاری انجام دادیم و پیشنهادات مشخصی برای مراجع ذیربط ارسال کردیم تا بتوانیم مدرک تحصیلی دوم را برای فرهنگیان در حکم حقوقی‌شان اعمال کنیم اما از انجا که مصوبه عالی اداری اعمال مدرک تحصیلی کارکنان دولت را بیش از یک بار ممنوع اعلام کرده ما نیز می توانیم مدرک تحصیلی دوم کارکنان را اعمال کنیم. 

 معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مطالبات معلمان این است که این محدودیت رفع و آنها که در حین کار مدرک تحصیلی بالاتری اخذ کرده‌اند بتوانند از مزایای آن برخوردار شوند گفت: چون مصوبه شورای عالی اداری بر این موضوع حاکم است، قابل تغییر برای ما نبود و آن مصوبه همچنان به قوت خود باقی است.

 The requirement higher educational qualifications culturalists

الهیار ترکمن ادامه داد: اما از آنجا که این مورد یکی از خواسته های همه دستگاه‌های اداری است و موضوع به نمایندگان مجلس هم منعکس شده بود، اخیرا کمیسیون اجتماعی طرحی را تسویب کرده که اگر در صحن علنی نیز تایید نهایی و شورای نگهبان هم آن را تایید و به دولت ابلاغ کند، دولت موظف می‌شود مدارک بالاتر از مدرک اول را هم برای کارکنان دولت از جمله فرهنگیان اعمال کند.
وی افزود: ما منتظریم این طرح در صحن علنی مطرح و مراحل آن طی شود. به هر حال شرط اعمال مدرک دوم تحصیلی برخورداری از مصوبه قانونی است که در آن صورت ما هم موظف به اجرا خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

ثبت نام معلمان در طرح معلم تمام وقت

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از تعیین مهلت ثبت نام و...